LIDO A

LIDO A

Opis projektu

LIDO A – dom letniskowy na zgłoszenie z antresolą/strychem/poddaszem nieużytkowym. 

Projekt stworzony z myślą o rozporządzeniu umożliwiającym budowę parterowych domów letniskowych, rekreacyjnych do powierzchni zabudowy 35 metrów kwadratowych powierzchni zabudowy. Zobacz inne warianty LIDO
Objaśnienia do kolekcji projektów LIDO:

LIDO, LIDO 2, LIDO 3 – domy letniskowe wymagające pozwolenia na budowę, posiadają pełne schody oraz sypialnię na antresoli. Nie mają dociepleń przegród: dachu, ścian. Ich wymiary zewnętrzne to 5,72×5,52m W świetle przepisów budynek na zgłoszenie do 35m2 powierzchni zabudowy ma być parterowy, w domyśle pozbawiony pełnych schodów (murowanych np.) oraz kondygnacji nad parterem. Antresola z takimi schodami może być traktowana jako kondygnacja, ale nie musi, wiele zależy tu od interpretacji urzędu. Biorąc pod uwagę to ryzyko domek ma status domu na pozwolenie na budowę. Jeśli Inwestor chce spróbować procedury zgłoszenia robi to na własne ryzyko.

LIDO A, LIDO 2 A, LIDO 3 A – domy letniskowe na zgłoszenie do 35 m2 powierzchni zabudowy. Nie mają dociepleń przegród: wełny między krokwiami, styropianu od zewnątrz. Wymiary 5,72×5,52m. Litera „A” oznacza, że jest to domek na zgłoszenie, tzn. projekty te spełniają wymogi budynku na zgłoszenie do 35m2.Analogicznym projektem na zgłoszenie jest G339A. Domki z serii LIDO A nie mają pełnych schodów, ale właz na strych na antresoli. Na etapie realizacji można wstawić w tym miejscu dowolne schody systemowe, młynarskie, kręcone lub inne. W opisie rzutów antresola figuruje jako strych jej rzeczywiste przeznaczenie jest sprawą Inwestora. 

LIDO A OC, LIDO 2 A OC, LIDO 3 A OC domy letniskowe na zgłoszenie do 35 m2 powierzchni zabudowy z ocieplonymi przegrodami. Po dodaniu termoizolacji ich wymiary zewnętrze wynoszą 6×5,8m.Nie mają pełnych schodów, a antresola nosi nazwę strychu.

LIDO C, LIDO 2 C, LIDO 3 C domy mieszkalne, całoroczne wymagające pozwolenia na budowę. Mają pełne schody, kurtynę powietrzną, system c.o. oraz docieplone dach, ściany. Wymiary zewnętrznę 6×5,8m.

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ strych, poddasze nieużytkowe, antresola
24.00 m²
10.25 m²
Powierzchnia zabudowy31.57 m²
Powierzchnia kondygnacji netto24.00 m²
Powierzchnia całkowita74.55 m²
Kubatura177.00 m³
Kąt nachylenia dachu40°
Wymiary budynkudługość x szerokość5.72 x 5.52 m
Wysokość budynku7.02 m
Min. wymiary działkidługość x szerokość13.52 x 13.72 m
Ilość pokoi1
Dachdwuspadowy
Kondygnacjaz poddaszem
Ilość pomieszczeń4
Pow. tarasów20.3 m²
Pow. tarasów/werandy/wiaty/schodów zew.20.3 m²


Plany kondygnacji